A MAI IMASZÁNDÉKUNK SZERINT ESŐÉRT IMÁDKOZUNK KEDVES IMÁT KÉRŐ TESTVÉRÜNK ÉS SOKUNK SZÁNDÉKA SZERINT!

Urunk! Istenünk! Bizalommal fordulunk Hozzád imáinkkal.
Enyhet adó és a föld terméseit éltető esőért fohászkodunk.
Tekints le reánk és adj esőt, nyisd meg a mennyei csatornákat.
Szenved ember és állat, a föld szomjazza az élettő esőt.
Szánd meg szenvedő teremtményeid és küldj enyhet adó esőt. Amen.

'Legyetek azért, atyámfiai, béketűrők az Úrnak eljöveteléig. Ímé a szántóvető várja a földnek drága gyümölcsét, béketűréssel várja, míg reggeli és estveli esőt kap.'

Jakab levele 5. fejezet 7.

FOHÁSZ ESŐÉRT

Drága mennyei Atyám! Hálát adok Neked végtelen jóságodért és irgalmadért, mert esőt ádsz. Magasztallak Téged, mert megöntözöd a földet alkalmas időben.

 'Így szól az Úr: És adok reájuk és az én magaslatom környékére áldást, és bocsátom az esőt idejében; áldott esők lesznek.'

Ezékiel 34;26.

FOHÁSZ ESŐÉRT

Drága Mennyei Atyám, meg van írva a Te szent Igédben: Meglátogatod a földet és elárasztod nagyon meggazdagítod azt Istennek folyója tele van vizekkel; gabonát szerzel nékem, mert úgy rendelted azt.  Megitatod barázdáit, göröngyeit meglapítod; záporesővel meglágyítod azt, termését megáldod. Megkoronázod az esztendőt jóvoltoddal, és a Te nyomdokaidon kövérség fakad; csepegnek a  puszta legelői és a halmokat vígság övezi. A legelők megtelnek juhokkal, és a völgyeket gabona borítja; ezért
örvendezek és énekelek. Zsoltárok könyve 65;10-14.

 'Hálaadással éneklek Neked Uram, mert Te vagy, aki beborítod az eget felhővel, esőt készítesz a föld számára, és füvet sarjasztasz a hegyeken.' Zsoltárok könyve 147;7–8.


'Ezért mondom nektek, hogy ha imádkoztok és könyörögtök valamiért, higgyétek, hogy megkapjátok, és akkor valóban teljesül kérésetek.'

Márk evangéliuma 11. fejezet 24.



URAM TEHOZZÁD FUTOK

Uram Tehozzád futok, élő vízre szomjazom,
Közelséged, ó mily jó énnekem.
Kérlek, ne menj el tőlem, légy mindig segítségem,
Úgy kívánlak Téged, Istenem.

Én pedig szüntelen remélek, egyre jobban dicsérlek,
Ajkam beszéli a Te igazságodat.
Hadd legyen most a dalom jó illat oltárodon,
Nagyon szeretlek Téged, Jézusom.

'Minden gondotok Őreá vessétek, mert néki gondja van reátok'
Péter első levele 5. fejezet 7.

VIDEÓ

https://www.youtube.com/watch?v=NjKVI_7pfU4

Forrás ~ Internet