A MAI IMÁINKKAL EGY KEREK SZÁMÚ SZÜLETÉSNAPJÁT ÜNNEPLŐ KEDVES TESTVÉRÜNK ÉLETÉRE KÉRJÜK ISTEN ÁLDÁSÁT! JÁRJA TOVÁBBRA IS A CSELEKVŐ SZERETET ÚTJÁT! ISTEN ADJON NEKI ERŐT ÉS EGÉSZSÉGET, TOVÁBBRA IS SZERETŐ JÓSÁGOT A SZÍVÉBE, SOKAK ÉS CSALÁDJA ÖRÖMÉRE! Amen.
'Szeressétek egymást, mert ez a tökéletesség köteléke.
S Krisztus békéje töltse be szíveteket, hiszen erre vagytok hivatva, egy testben.
Legyetek hálásak!'
Kolosszeieknek írt levél 3. fejezet 14-15.
TANULNI KELL A JÓT ÉS A SZÉPET
Tanulni kell a jót és a szépet,
hogy ne felejtsünk el semmi képet,
vigyázni a rétet, óvni erdőt,
borítani rá jótékony kendőt.
hogy ne felejtsünk el semmi képet,
vigyázni a rétet, óvni erdőt,
borítani rá jótékony kendőt.
Meg kell érteni a világ összes titkait,
s nem meredten nézni a pusztulás szirmait,
és hogy fel lehessen a fejeket emelni,
tanítsátok meg az embereket szeretni.
Tudni kell a másikat félteni,
az igaz szót nem félre érteni,
akarni mindig szebbet és jobbat,
s észrevenni, ha szeretet lobbant.
De tudjuk milyen sok még a tanulni való,
hogy ne süllyedjen még lejjebb az élet hajó.
Tolnay Tamás
'A
szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem is
kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed
haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az
igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél,
mindent elvisel.'
Korintusiaknak írt I. levél 13. fejezet 4-7.
Korintusiaknak írt I. levél 13. fejezet 4-7.
SZERETET NÉLKÜL ÉLNI SEM LEHET
Szeretet nélkül, élni nem lehet.
Te jól tudod ezt Istenem,
Hisz Te teremtettél ilyenre.
Szeress tehát Istenem.
Szeretet nélkül, hinni sem lehet
Mert ez a hit gyökere,
Éltető napfénye, növesztő melege
Szeress, hogy higgyek Istenem.
Szeretet nélkül remélni sem lehet
Hát miben reméljek,
Ha nem a szeretetben.
Szeress, hogy reméljek Istenem.
Szeretet nélkül szeretni sem lehet
Más szeretet nélkül
Erőtlen bennem a szeretett.
Szeress, hogy én is szerethessek.
Szeretet nélkül szenvedni sem lehet
Ez ad neki értelmet
S édessé teszi a keresztet. Amen.
'A szeretet nem szűnik meg soha. A prófétálás véget ér, a nyelvek
elhallgatnak, a tudomány elenyészik. Most megismerésünk csak töredékes,
és töredékes a prófétálásunk is. Addig megmarad a hit, a remény és a
szeretet, ez a három, de közülük a legnagyobb a szeretet.'
Korintusiaknak írt I. levél 13;8-9. 9;13.
Korintusiaknak írt I. levél 13;8-9. 9;13.
A LÉLEK IMÁJA
Mindenki lelkében létezik egy ima,
Mit nem kell könyvből tanulnia.
Elég ha a csendben némán elmerül
S a szavak előtörnek oly rendületlenül.
Mik aztán maguktól mondatokká válnak,
Részesei lesznek egy szív dobbanásnak.
S lassan átjárják az egész lényed,
Érzed ugye, ahogy megroggyan a térded?
A kezed is önkénytelen összekulcsolod,
Ne bánd ha imádat némán ordítod.
S ha könnyes már a szemed, mivel nézel az égre,
Esendő vagy Ember, nincs, kinek nincs vétke. Amen.
Forrás ~ Internet
